Історія виникнення Чорної п’ятниці 

Ця історія починається з далекого 1941 року в Сполучених Штатах Америки. Під час правління президента Рузвельта було прийнято рішення змінити дату святкування Дня подяки. До цього рішення офіційною датою святкування вважався останній четвер листопада, а після зміни дати свято перенеслось на четвертий четвер листопада. Цим рішенням всі американці отримали додатковий тиждень для святкових покупок.

Як наслідок найбільша кількість покупок відбувалась у п’ятницю. В цей день надзвичайно величезна кількість людей робили покупки. А з цим пов’язана і зростаюча кількість крадіжок. Відповідно в цей день вся поліція працювала майже без вихідних, а працівникам магазинів потрібно було бути максимально пильними. Через ці події, цей день всі почали називати “важким” або Чорним.

Але історія Чорної п’ятниці, яку ми маємо можливість спостерігати в сучасності, офіційно визначилась ще пізніше до описаних вище подій. Ідея колосальних розпродажів, які ми всі так любимо, вперше народилась в голові американця Френка Вулворта в 1873 році. Він працював звичайним продавцем в магазині. В ці часи про існування цінників на товарах ніхто навіть не підозрював, і ціна товару визначалась відповідно до зовнішнього вигляду покупця. Одного разу, коли власника магазину не було на місці, Френк виклав всі товари на вітрину і додав табличку “Все по 5 центів”. Перший розпродаж мав величезний успіх, що і штовхнуло всіх власників магазинів повторювати цей трюк. Пізніше розпродажі особливо були популярними перед Днем подяки. А після 1966 року цей період передсвяткових розпродажів став називатись Чорною п’ятницею і вийшов за межі США.

Як і коли Чорна п’ятниця прийшла в Україну ?

В Україну Чорна п’ятниця прийшла лише у 2013 році. Саме цього року вперше зафіксовані масові знижки від багатьох магазинів. Але звісно такого шаленого успіху як у США Чорна п’ятниця в Україні не здобула. Не дивлячись на це, кожного року відсоток збільшення покупок в цей час постійно збільшується. Статистичні дані говорять, що на першому місці серед покупок, які здійснюють українці в цей період є одяг, взуття, побутова техніка та електроніка. 

Зустрічайте Чорну п’ятницю у Wooden Page

Творча майстерня Wooden Page кожного року бере участь у шаленому розпродажі. До Чорної п’ятниця цього року ми підготувались дуже ретельно і пропонуємо грандіозні знижки на широку лінійку товарів. 

Wooden Page пропонує знижки від 10 % до 50 % на широкий асортимент товарів. Детальні умови розпродажу та сортимент акційних товарів можете знайти на сторінці нашого сайту -  Чорна п’ятниця / розпродаж року.

Чому Чорна п’ятниця може зникнути назавжди?

Світові статистичні компанії підраховуючи прибутки та збитки від щорічного шаленого розпродажу на Чорну п’ятницю говорять про початок ледь помітного відходу світових брендів від участі в Чорній п’ятниці. 

Річ у тому, що конкуренція між брендами та торговими марками в цей період просто шалена. І вся рекламна кампанія для розпродажу готується задовго до дня проведення. Це штовхає до дуже жорсткої та достатньо дорогої рекламної кампанії для всіх брендів. Не завжди такі заходи мають прибуток та успіх у покупців. Саме тому, можна помітити тенденцію зменшення відсотка дисконту на цінниках, зменшення асортименту товару, які підлягають під акційні пропозиції і так далі. 

Невідомо як в майбутньому складеться доля Чорної п’ятниці. Але поки є така можливість насолоджуватись шаленими знижками - не втрачайте свого шансу. Пропонуємо почати саме з Wooden Page. Переходьте на сторінки нашого сайту, в розділ Чорна п’ятниця / Розпродаж року та хапайте круті подарунки з шаленими знижками.